Виховні години

неділю, 20 листопада 2022 р.

 

Урок з української мови 3 клас

Тема: Написання з великої букви назв гір, річок, озер, морів. Знаходження в тексті відповіді на запитання. Складання речень.

Мета: ознайомити учнів з випадками вживання великої букви в назвах гір, річок, озер, морів; удосконалювати вміння знаходити відповіді на запитання; розвивати мовлення, пильність, спостережливість; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; формувати навички роботи в групі; сприяти вихованню любові до рідного краю.

Обладнання: картки для гри «Хто більше?», цеглинки LEGO, картки для гронування, картки «Зашифроване слово», карта України, кораблики.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Форма проведення: уявна подорож Україною

Освітні галузі: мовно-літературна, громадянська, соціальна, здоровязбережувальна.

Хід уроку

  І. Вступна частина

1.     Організація класу

Вправа «Девіз творчих та винахідливих».

Дітям пропонується перед початком роботи промовити такі слова:

Видумуй, пробуй і твори!

Розум, фантазію прояви.

Активним і уважним будь,

І про кмітливість не забудь!

2.     Гра «Хто більше?». Робота в групах

За відведений час збудувати башту з LEGO з назвами міст і сіл.

3.     Вправа «Зашифроване слово». Робота в групах

 

Ж

Й

О

Щ

Г

Ф

З

Р

О

Р

Е

М

Р

І

Р

О

И

Ч

А

Р

Ч

К

Д

Я

І

И

Ь

Ч

 

-          Яке слово зайве?

-         Як одним словом можна назвати інші слова?

4.     Каліграфічна хвилинка

Г, Р, О, М.

Гори, річки, озера, моря.

  ІІ. Основна частина

1.       Повідомлення теми та мети уроку.

-         Чи любите ви подорожувати?

-         Розмалюйте на кораблику кольором настрою одне вітрило.

-         Чудово, тож запрошую вас сьогодні в уявну подорож «Мандруємо Україною».

2.     Робота з підручником (с. 67 – 68)

1)    Виконання вправи 1.

-         Почнемо нашу подорож з розповіді Родзинки.

-         Прочитайте розповідь, назвіть виділені слова. З якої букви вони написані? Чому?

2)    Вибіркове списування. Вправа 2.

-         Знайдіть у тексті речення-відповіді на запитання Родзинки та запишіть їх.

Фізкультхвилинка

3.     Робота над загадкою.

Серед села корито водою налито,

Біля нього вербичка пухнаста

І калина гілляста.

І малеча й дорослі часто йдуть до нього в гості.

4.     Продовження роботи з підручником

1)    Читання тексту «Обличчя до обличчя». Вправа 3.

-         Про яке озеро розповів Гаджик?

2)    Вправа «Кубування»

-         Зважаючи на розповідь Гаджика опишіть озеро Світязь.

-         Яке озеро Світязь? (глибоке, з прозорою та мякою водою)

-         Де воно розташоване? (на Волині, біля міста Шацьк)

-         З чим його можна порівняти?

3)    Гра «Записна книжка». Вправа 4.

-         Пропоную записати до записної книжки інформацію про озеро Світязь.

-         У яких словах обрали велику букву? Чому?

4)    Вправа «Зашифроване повідомлення»

-         Ми продовжимо мандрувати Україною, що будемо досліджувати, дізнаємося, якщо закінчимо речення.

Непосидливій водичці любо плинути у …. (річку).

-         Які річки є у Кривому Розі?

-         Щебетунчик надіслав нам повідомлення. Але він дуже чомусь здивований. Прочитаймо його і все дізнаймося.

-         Чим був здивований Щебетунчик? Запишіть ці назви річок.

Фізкультхвилинка

5)    Гра «Збери вежу». Робота в групах. Вправа 6

Групи складають опис Чорного та Азовського морів.

6)    Коментоване письмо. Вправа 7

5.     Вправа «Гронування»

-         Протягом останніх уроків ми знайомилися з випадками вживання великої літери в словах. Пропоную підбити підсумок коли пишеться велика літера?

   ІІІ. Заключна частина

1.     Гра «Істинне – хибне»

Якщо істинне твердження – учні піднімають зелену цеглинку, якщо хибне – червону.

-         Перше слово в реченні пишеться з маленької букви.

-         Назви міст і сіл пишуться з великої літери.

-         Слова Дніпро, Інгулець, Саксагань пишуться з маленької літери.

-         Деякі імена та прізвища пишуться з великої літери.

-         Клички тварин завжди з великої букви.

2.     Бесіда

-         Пригадаймо де ми побували сьогодні протягом уроку.

-         Про які ще випадки вживання великої букви дізналися під час мандрівки?

3.     Рефлексія «Безкрайнє море»

Діти розміщують свої кораблики на панно відповідно до рівня досягнень на уроці.

 

 

 

 

 

 

понеділок, 9 жовтня 2017 р.

План роботи шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів на 2017-2018 навчальний рік

План
роботи шкільного методичного об’єднання
вчителів початкових класів

на 2017-2018 навчальний рік

Вчитель - це перший, а потім і головний світоч в інтелектуальному житті школяра, він пробуджує в дитини жадобу знань, повагу до науки, культури, освіти.     (В.О. Сухомлинський)

Проблема вчителів:

«Розвиток пізнавальних  здібностей  молодших школярів на основі  застосування інноваційних технологій»

Планування та облік роботи шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів на  2017 -2018 н. р.


  Для забезпечення якісного упровадження  нового Держстандарту початкової загальної освіти та удосконалення педагогічної майстерності вчителів початкової школи  працює  шкільне методичне об’єднання у складі досвідчених учителів :  Рак Л.Б., Гекало Л.В., Коряченко Л.В.,Бабела О.П.
   Педагоги вміло передають знання, формують уміння і навички, виховують своїх учнів добрими, самостійними, працьовитими дітьми.
    Робота методичного об’єднання будується на основі діагностики та прогнозування та спрямована на забезпечення потреб вчителя. В минулому навчальному році вивчалось питання використання проблемно-пошукових методів навчання з метою розвитку пізнавальних інтересів молодших школярів, проводився випереджувальний розгляд питань методики вивчення складних розділів навчальних програм з демонструванням відкритих уроків, організовувалось взаємовідвідування уроків з метою обміну досвідом роботи та дотримання педагогічних вимог учнів.
Методична рада:
 Коряченко Лідія Володимирівна - вчитель 4 класу;
 Гекало Любов Володимирівна – вчитель 1 класу;
 Рак Любов Борисівна – керівник ШМО, вчитель 2 класу;
 Бабела Олена Петрівна – вчитель 3 класу;
 Касько Юлія Анатоліївна – завуч з навчально - виховної роботи.
Основний напрямок:
Сучасний урок як засіб формування інноваційної особистості з використанням інформаційно-комунікативних технологій.
Завдання на 2017-2018 н.р.

·   Вивчити методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу в початкових класах.
·         Вивчити основні нормативні документи, що регламентують функціонування початкової школи.
·         Підвищувати рівень загальної культури вчителів.
·         Сприяти навчанню та вихованню креативної особистості.
·         Методичну роботу спрямувати на методологічну переорієнтацію навчання, на розвиток особистості учня, на варіативність організації навчально-виховного процесу, уміння вибору інтерактивних технологій.
·         Упровадження інноваційні технології в практику роботи.
·         Зосередити увагу на практичній спрямованості уроків, впровадженні прийомів диференційованого навчання, сучасних формах групової роботи.
·         Реалізувати вимоги державних стандартів початкової освіти щодо результативності навчання.
·         Удосконалювати роботу з творчо обдарованими дітьми.

Засідання методоб’єднання.

I засідання (методичного рівня)

Тема. Особливості організації  навчально-виховного процесу в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2017-2018 навчальному році.
Мета.   Вивчити основні нормативні документи, що регламентують функціонування початкової школи. Обговорити виконання плану роботи методичного об’єднання  за 2016-2017 навчальний рік та затвердити план роботи на 2017-2018 навчальний рік. Проаналізувати навчальні програми, підручники, зошити.
Форма проведення.  Педагогічна студія

Тематика  засідання
Форма
проведення
Дата
і місце проведення
Виконавець

Примітка
1.
Аналіз роботи ШМО за минулий навчальний рік та обговорення плану роботи ШМО на поточний навчальний рік. Розподіл доручень між членами ШМО.
виступ
      29 . 08
2017 рік
Миронівська
ЗШ I-II ст.

Рак Любов Борисівна


2.
Обговорення та погодження календарних планів  на І семестр  2017-2018 навчального року.
обговорення

Директор, завуч


3.
Опрацювання інструктивно-методичного листа «Особливості організації навчально-виховного процесу в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2017-2018 навчальному році».
виступ

Коряченко Лідія Володимирів-на

4.
а)Опрацювання інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 р. № 1/9-315 про  «Про структуру
2017-2018н.р. та навчальні плани з/о навчальних закладів»;
б)від 27.07.2017 р. № 1/9-413 «Про деякі питання щодо організації виховної роботи у навчальних закладах 2017/2018 н.р.»;
в) додаток до листа МОНУ від 09.08.2017 р. №1/9-436 «Про оновлені навчальні програми».
обговорення




Гекало
Любов
Володимирів-на






Бабела Олена Петрівна





Рак Любов Борисівна


5.


6.

Аналіз навчальних програм, підручників, зошитів, посібників для початкової школи.
Адаптація майбутніх першокласників до школи. 10 кроків до навчання (журнал «Початкова школа» № 5,2017 р. ,с.34-35)
обговорення


обговорення


Рак Любов Борисівна


Присутні члени   ШМО

Гекало Л.В.


Завдання членам  ШМО:
1.Складання плану самоосвіти.
2.Скласти графік взаємовідвідування вчителями уроків.
3. Зробити огляд педагогічних видань з тем  «Підвищення продуктивності навчально- виховного процесу шляхом формування культури здоров’я молодших школярів»
обмін досвідом

консультації




Обмін
досвідом
Вересень






жовтень
Присутні члени ШМО






члени ШМО


ІІ засідання
Тема.     Формування національно свідомого громадянина України в сучасній початковій школі та гуманної культури учнів
Мета: формування учня - патріота, свідомого громадянина нашої країни.

Форма проведення. Дискусія

Тематика  засідання
Форма
проведення
Дата
і місце проведе-
ння
Виконавець
Примітка
1.
Дискусія на тему «Грані патріотичного зростання молодших школярів».
дискусія
27.10.
2017 р.
Миронівська
ЗШ  I II ст..
Гекало Любов Володимирів-на,
Бабела О.П.

2.
Формування основ компетентності молодших школярів («Поч. шк.» № 10 2016 р.46-48
обмін
досвідом;
виступ

Рак Любов Борисівна;
Коряченко Л.В.

3.
o       Обговорення статті «Виховувати патріотів змалку! Щоб у серці жила Батьківщина»
(журнал «Поч.шк.» № 9,2016 р., ст.39-54;
виступ

Рак Л.Б.

4.
Підготовка до конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.
виступ

Коряченко Л.В.

5.
Обговорення та погодження контрольних завдань для дослідження рівня якості освіти у І семестрі
дискусія

Гекало Л.В.,
Коряченко Л.В.


Завдання членам  ШМО:
1.Опрацювання літератури з питання «Соціальні та індивідуально-психологічні особливості обдарованих дітей та мовленнєвий розвиток учня».
2. Експрес – огляд «Радимо прочитати …»



обмін досвідом




обмін досвідом



листопад -    грудень




грудень місяць




Члени ШМО




Члени ШМО

  
ІІІ засідання
Тема.  Комп’ютерні засоби становлення творчої особистості молодшого школяра у процесі навчання
Мета : виявити роль інформаційно – комп’ютерних технологій на уроках в початковій школі, удосконалення науково-методичного рівня викладання інформатики шляхом впровадження інноваційних форм і методів навчання.
Форма проведенняСемінар - практикум


Тематика  засідання
Форма
проведення
Дата
і місце проведе-
ння
Виконавець
Примітка
1.
Засідання «круглого столу» .
Проблемно - діяльнісний підхід до викладання інформатики в початкових класах. Логіко - математичний розвиток молодших школярів. Діалог   з   компютером.
дискусія
09.01.2018 р.
Миронівська
ЗШ  I II ст.
Гекало Л.В.,
Коряченко Л.В.

2.
Відкриті уроки із використанням власних педагогічних проблем і технологій.
обмін
досвідом

Рак Любов Борисівна


3.
Аналіз навчальних досягнень учнів за І семестр. Аналіз результатів контрольних робіт учнів 3 – 4 класів з  української мови, математики, основ здоровя.
звіт
грудень
Присутні вчителі

4.
Обговорення та погодження календарних планів  на ІІ семестр 2017–2018 навчального року


Директор, завуч

5.
Панорама ідей: «Обговорення змісту проведення тижня початкової
ланки «До знань крокуйте разом  з нами».
обмін досвідом
січень -
лютий
Коряченко Л.В.


Завдання членам ШМО:
o       Розвантаження та оновлені програми (журнал «Поч.шк.» № 9 2016 р., ст..1-14; №10, 2016 р. ст..23)
o       Розвиток творчої особистості молодшого школяра в умовах модернізації почат. Освіти.

обговорен-ня



(журнал «Поч.шк.» № 3, 2017 р., ст.19)

до кінця лютого місяця
Члени ШМО

ІV засідання
Тема.   Сучасна реформа системи освіти в Україні.
 Мета.   Дослідити інформацію щодо  реформування системи освіти в початковій ланці навчання  з 2018 року. Наші реалії і перспективи Миронівської школи.
Форма проведення. Круглий стіл


Тематика  засідання
Форма
проведення
Дата
і місце проведе-
ння
Виконавець
Приміт-ка
1.
Засідання «круглого столу» - «Моя педагогічна скарбниця: творчі пошуки та знахідки» (у рамках роботи над проблемою)
дискусія
30.03.2018 р.
Миронівська
ЗШ  I II ст.
Гекало Л.В.,
Рак Л.Б.

2.
Педагогічні аспекти сучасної поч.. освіти. (журнал «Поч.шк.» №4,2017 р.,ст.3-4).
обговорен-ня

Коряченко Л.В.,
Гекало Л.В.,
Бабела О.П.

3.
Звіт про підготовку 4- класників до ДПА.
звіт

Гекало Л.В.

4.
Огляд новин методичної літератури. Опрацювання інструктивно-методичних матеріалів на ІІ семестр.
обговорен-ня

Рак Л.Б.

5.
Про затвердження орієнтованих вимог до проведення ДПА учнів у системі загальної середньої освіти у 2017-2018 н.р.
коло ідей

Коряченко Л.В.,
Рак Л.Б.

6.
Створення ситуації успіху у молодших школярів через впровадження інноваційних технологій.
доповідь

Бабела О.П.


Завдання членам методичного об’єднання: підготуватися до засідання «круглого столу»:«Моя педагогічна скарбниця: творчі пошуки та знахідки»
Обмін досвідом

Всі члени ШМО


V засідання
Тема. Організація наступності в роботі педагогів початкової ланки і педагогів  II ступеня освіти. Підсумки за рік.
Мета.   Розвивати творчі здiбності молодших школярів, стимулювати
              навчально-пізнавальні інтереси молодших школярів.
Форма проведення. Круглий стіл


Тематика  засідання
Форма
проведення
Дата
і місце проведе-
ння
Виконавець
Приміт-ка
1.
Засідання «круглого столу» :
o       Розбіжність  вимог до результатів навчання у педагогів початкової ланки і педагогів II ступеня’;
o        «Моя педагогічна скарбниця: творчі пошуки та знахідки» (у рамках роботи над проблемою).
обмін досвідом
24.05.2018 р.
Миронівська
ЗШ  I II ст.
Всі члени ШМО

2
Аналіз результатів державної підсумкової атестації учнів 4-х класів.
звіт

Гекало Л.В.

3
Аналіз рівня навчальних досягнень учнів за результатами річного оцінювання. Про підсумок участі учнями початкової школи в інтерактивних конкурсах «Соняшник», «Колосок».
звіт

Всі члени ШМО,
Касько Ю.А.

4
Про результати роботи методичного обєднання протягом навчального року. Проведення моніторингу ефективності діяльності членів методичного обєднання.
коло ідей

Рак Л.Б. та
 члени ШМО

5
Проведення заходів із попередження дитячого травматизму і збереження здоров’я дітей під час роботи шкільних таборів.
повідомле-ння-

Коряченко Л.В.

Завдання членам  ШМО:
1.Вивчати методичні рекомендації РВО щодо впровадження нової програми  навчання  учнів в системі реформування поч.. ланки освіти.
2.Підготувати доповіді до серпневих конференцій.
коло ідей
серпень місяць
Члени ШМО



Положення про шкільне методичне об'єднання вчителів початкових класів
1. Загальні положення
1.1. Діяльність ШМО базується на педагогічному аналізі, прогнозуванні й плануванні навчально-виховного процесу в школі.
1.2. Основні напрями діяльності, зміст і форми роботи ШМО визначаються її членами відповідно до цілей і завдань школи і затверджуються методичною радою школи.
1.3. У своїй діяльності ШМО керується Конституцією і законами України, указами Президента, рішеннями уряду України, органів управління освіти всіх рівнів з питань освіти й виховання, а також статутом школи, Концепцією розвитку школи, наукова-методичною проблемою педагогічного колективу і навчально-виховними завданнями річного плану, наказами і розпорядженнями директора.
 2. Взаємозв'язки ШМО з іншими структурними одиницями методичної школи і позашкільними організаціями.
ШМО в особі голови ШМО працює спільно з адміністрацією, методичним кабінетом, з педагогічною, методичною радами школи,творчими групами вчителів предметників ,школою молодого вчителя, керівниками шкільних ПДС, районними методичними об'єднаннями і методистами обласного НМЦ, здійснює координацію дій з реалізації цілей і завдань методичної, науково-дослідної, інноваційної та інформативно-аналітичної діяльності.
 3. Завдання методичного об'єднання
3.1. Створення умов для професійного, культурного і творчого зростання педагогів.
3.2. Виявлення і пропаганда ППД, здійснення нових підходів до організації навчання й виховання.
3.3. Освоєння нового змісту, технологій і методів педагогічної діяльності зі свого предмета, напряму науково-методичної роботи.
3.4. Узагальнення ППД вчителів школи і впровадження в практику роботи школи передового досвіду вчителів області.
3.5. Активна участь у створенні банку актуального досвіду в РМК школи.
3.6. Діагностика методичних утруднень учителів та визначення напрямів роботи ШМО на наступний навчальний рік.
3.7. Участь у конкурсах "Учитель року".
4. Функції шкільного методичного об'єднання вчителів початкових класів
4.1. Методична підтримка інноваційної діяльності вчителя.
4.2. Вивчення нормативної і методичної документації з питань освіти.
4.3. Проведення моніторингу ефективності діяльності членів ШМО.
4.4. Участь у підготовці й проведенні фестивалів,майстер-класів та інших заходів.
4.5. Підготовка дидактичних матеріалів із предметів.
4.6. Підготовка матеріалів для ярмарку педагогічних ідей.
4.7. Організація роботи педагогів з активізації самостійної пізнавальної і науково-дослідної позаурочної діяльності (конкурси, олімпіади).
4.8. Проведення предметних тижнів в умовах модернізації змісту освіти.
4.9. Надання методичної підтримки молодим фахівцям.
 5. Права шкільного методичного об'єднання вчителів початкових класів. 
5.1. Участь в атестації педагогів: визначення якості викладання, знань, умінь і навичок школярів з предметів.
5.2. Участь у розробці авторських методичних проектів, науково-дослідній діяльності й дослідно-експериментальній роботі на рівні школи, району, області.
5.3. Підготовка й публікація матеріалів ППД вчителів початкових класів.
 6. Обовязки членів шкільного ШМО вчителів початкових класів
6.1. Обов'язкова участь у всіх формах роботи ШМО, що проводиться протягом року.
6.2. Активна участь у роботі з удосконалення професійної майстерності.
6.3.Знання основних документів про освіту: Закон України "Про освіту", нормативні документи, вимоги до кваліфікаційних категорій, державні стандарти освіти, навчальні програми.
6.4. Володіння основами самоаналізу педагогічної діяльності.
6.5. Знання тенденцій розвитку освіти України.
6.6. Знання тенденцій розвитку методики викладання.
 7. Обов'язки голови шкільного ШМО вчителів початкових класів.
7.1. Організація поточного і перспективного планування роботи ШМО і своєї діяльності (план роботи на рік, циклограма діяльності, підвищення кваліфікації і проходження атестації членами ШМО).
7.2. Відвідування уроків та інших заходів, що проводяться вчителями початкових класів; раз на рік аналіз результативності роботи ШМО та окремих вчителів.
7.3. Надання методичної допомоги членам ШМО в освоєнні інноваційних програм, технологій, оволодінні методикою підготовки і проведення позакласних заходів.
7.4. Консультування з питань методики викладання, організації роботи з підвищення професійного рівня, підготовки друкованих матеріалів.
7.5. Пропаганда професійного досвіду членів ШМО.
 8. Відповідальність
Члени і голова шкільного ШМО вчителів початкових класів відповідають за виконання плану роботи ШМО, рівень роботи з науково-методичної проблеми ШМО.
 9. Управління шкільними ШМО вчителів початкових класів.
Робота ШМО організовується на основі Концепції розвитку й річного плану роботи школи та індивідуальних планів професійної самоосвіти членів ШМО.