Виховні години

неділю, 20 листопада 2022 р.

 

Урок з української мови 3 клас

Тема: Написання з великої букви назв гір, річок, озер, морів. Знаходження в тексті відповіді на запитання. Складання речень.

Мета: ознайомити учнів з випадками вживання великої букви в назвах гір, річок, озер, морів; удосконалювати вміння знаходити відповіді на запитання; розвивати мовлення, пильність, спостережливість; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; формувати навички роботи в групі; сприяти вихованню любові до рідного краю.

Обладнання: картки для гри «Хто більше?», цеглинки LEGO, картки для гронування, картки «Зашифроване слово», карта України, кораблики.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Форма проведення: уявна подорож Україною

Освітні галузі: мовно-літературна, громадянська, соціальна, здоровязбережувальна.

Хід уроку

  І. Вступна частина

1.     Організація класу

Вправа «Девіз творчих та винахідливих».

Дітям пропонується перед початком роботи промовити такі слова:

Видумуй, пробуй і твори!

Розум, фантазію прояви.

Активним і уважним будь,

І про кмітливість не забудь!

2.     Гра «Хто більше?». Робота в групах

За відведений час збудувати башту з LEGO з назвами міст і сіл.

3.     Вправа «Зашифроване слово». Робота в групах

 

Ж

Й

О

Щ

Г

Ф

З

Р

О

Р

Е

М

Р

І

Р

О

И

Ч

А

Р

Ч

К

Д

Я

І

И

Ь

Ч

 

-          Яке слово зайве?

-         Як одним словом можна назвати інші слова?

4.     Каліграфічна хвилинка

Г, Р, О, М.

Гори, річки, озера, моря.

  ІІ. Основна частина

1.       Повідомлення теми та мети уроку.

-         Чи любите ви подорожувати?

-         Розмалюйте на кораблику кольором настрою одне вітрило.

-         Чудово, тож запрошую вас сьогодні в уявну подорож «Мандруємо Україною».

2.     Робота з підручником (с. 67 – 68)

1)    Виконання вправи 1.

-         Почнемо нашу подорож з розповіді Родзинки.

-         Прочитайте розповідь, назвіть виділені слова. З якої букви вони написані? Чому?

2)    Вибіркове списування. Вправа 2.

-         Знайдіть у тексті речення-відповіді на запитання Родзинки та запишіть їх.

Фізкультхвилинка

3.     Робота над загадкою.

Серед села корито водою налито,

Біля нього вербичка пухнаста

І калина гілляста.

І малеча й дорослі часто йдуть до нього в гості.

4.     Продовження роботи з підручником

1)    Читання тексту «Обличчя до обличчя». Вправа 3.

-         Про яке озеро розповів Гаджик?

2)    Вправа «Кубування»

-         Зважаючи на розповідь Гаджика опишіть озеро Світязь.

-         Яке озеро Світязь? (глибоке, з прозорою та мякою водою)

-         Де воно розташоване? (на Волині, біля міста Шацьк)

-         З чим його можна порівняти?

3)    Гра «Записна книжка». Вправа 4.

-         Пропоную записати до записної книжки інформацію про озеро Світязь.

-         У яких словах обрали велику букву? Чому?

4)    Вправа «Зашифроване повідомлення»

-         Ми продовжимо мандрувати Україною, що будемо досліджувати, дізнаємося, якщо закінчимо речення.

Непосидливій водичці любо плинути у …. (річку).

-         Які річки є у Кривому Розі?

-         Щебетунчик надіслав нам повідомлення. Але він дуже чомусь здивований. Прочитаймо його і все дізнаймося.

-         Чим був здивований Щебетунчик? Запишіть ці назви річок.

Фізкультхвилинка

5)    Гра «Збери вежу». Робота в групах. Вправа 6

Групи складають опис Чорного та Азовського морів.

6)    Коментоване письмо. Вправа 7

5.     Вправа «Гронування»

-         Протягом останніх уроків ми знайомилися з випадками вживання великої літери в словах. Пропоную підбити підсумок коли пишеться велика літера?

   ІІІ. Заключна частина

1.     Гра «Істинне – хибне»

Якщо істинне твердження – учні піднімають зелену цеглинку, якщо хибне – червону.

-         Перше слово в реченні пишеться з маленької букви.

-         Назви міст і сіл пишуться з великої літери.

-         Слова Дніпро, Інгулець, Саксагань пишуться з маленької літери.

-         Деякі імена та прізвища пишуться з великої літери.

-         Клички тварин завжди з великої букви.

2.     Бесіда

-         Пригадаймо де ми побували сьогодні протягом уроку.

-         Про які ще випадки вживання великої букви дізналися під час мандрівки?

3.     Рефлексія «Безкрайнє море»

Діти розміщують свої кораблики на панно відповідно до рівня досягнень на уроці.