Урок з української мови 3 клас
Тема: Написання з великої букви назв гір, річок, озер, морів.
Знаходження в тексті відповіді на запитання. Складання речень.
Мета: ознайомити учнів з випадками вживання великої букви в
назвах гір, річок, озер, морів; удосконалювати вміння знаходити відповіді на
запитання; розвивати мовлення, пильність, спостережливість; формувати
компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську
компетентності; формувати навички роботи в групі; сприяти вихованню любові до
рідного краю.
Обладнання: картки для
гри «Хто більше?», цеглинки LEGO, картки для гронування, картки «Зашифроване слово»,
карта України, кораблики.
Тип уроку: урок вивчення
нового матеріалу.
Форма проведення:
уявна подорож Україною
Освітні галузі:
мовно-літературна, громадянська, соціальна, здоров’язбережувальна.
Хід уроку
І. Вступна частина
1.
Організація
класу
Вправа «Девіз творчих та
винахідливих».
Дітям пропонується перед
початком роботи промовити такі слова:
Видумуй, пробуй і твори!
Розум, фантазію прояви.
Активним і уважним будь,
І про кмітливість не забудь!
2.
Гра
«Хто більше?». Робота в групах
За відведений час збудувати
башту з LEGO з назвами міст і сіл.
3.
Вправа
«Зашифроване слово». Робота в групах
Ж |
Й |
О |
Щ |
Г |
Ф |
З |
Р |
О |
Р |
Е |
М |
Р |
І |
Р |
О |
И |
Ч |
А |
Р |
Ч |
К |
Д |
Я |
І |
И |
Ь |
Ч |
- Яке
слово зайве?
-
Як
одним словом можна назвати інші слова?
4.
Каліграфічна
хвилинка
Г, Р, О, М.
Гори, річки, озера, моря.
ІІ. Основна частина
1. Повідомлення
теми та мети уроку.
-
Чи
любите ви подорожувати?
-
Розмалюйте
на кораблику кольором настрою одне вітрило.
-
Чудово,
тож запрошую вас сьогодні в уявну подорож «Мандруємо Україною».
2. Робота з підручником (с. 67 – 68)
1) Виконання вправи 1.
-
Почнемо
нашу подорож з розповіді Родзинки.
-
Прочитайте
розповідь, назвіть виділені слова. З якої букви вони написані? Чому?
2) Вибіркове списування. Вправа 2.
-
Знайдіть
у тексті речення-відповіді на запитання Родзинки та запишіть їх.
Фізкультхвилинка
3.
Робота
над загадкою.
Серед села корито водою налито,
Біля нього вербичка пухнаста
І калина гілляста.
І малеча й дорослі часто йдуть
до нього в гості.
4.
Продовження
роботи з підручником
1) Читання тексту «Обличчя до обличчя». Вправа 3.
-
Про
яке озеро розповів Гаджик?
2) Вправа «Кубування»
-
Зважаючи
на розповідь Гаджика опишіть озеро Світязь.
-
Яке
озеро Світязь? (глибоке, з прозорою та м’якою водою)
-
Де
воно розташоване? (на Волині, біля міста Шацьк)
-
З
чим його можна порівняти?
3) Гра «Записна книжка». Вправа 4.
-
Пропоную
записати до записної книжки інформацію про озеро Світязь.
-
У
яких словах обрали велику букву? Чому?
4) Вправа «Зашифроване повідомлення»
-
Ми
продовжимо мандрувати Україною, що будемо досліджувати, дізнаємося, якщо
закінчимо речення.
Непосидливій водичці любо плинути у …. (річку).
-
Які
річки є у Кривому Розі?
-
Щебетунчик
надіслав нам повідомлення. Але він дуже чомусь здивований. Прочитаймо його і
все дізнаймося.
-
Чим
був здивований Щебетунчик? Запишіть ці назви річок.
Фізкультхвилинка
5)
Гра
«Збери вежу». Робота в групах. Вправа 6
Групи складають опис Чорного та
Азовського морів.
6)
Коментоване
письмо. Вправа 7
5. Вправа «Гронування»
-
Протягом
останніх уроків ми знайомилися з випадками вживання великої літери в словах.
Пропоную підбити підсумок коли пишеться велика літера?
ІІІ. Заключна частина
1.
Гра
«Істинне – хибне»
Якщо істинне твердження – учні
піднімають зелену цеглинку, якщо хибне – червону.
-
Перше
слово в реченні пишеться з маленької букви.
-
Назви
міст і сіл пишуться з великої літери.
-
Слова
Дніпро, Інгулець, Саксагань пишуться з маленької літери.
-
Деякі
імена та прізвища пишуться з великої літери.
-
Клички
тварин завжди з великої букви.
2. Бесіда
-
Пригадаймо
де ми побували сьогодні протягом уроку.
-
Про
які ще випадки вживання великої букви дізналися під час мандрівки?
3.
Рефлексія
«Безкрайнє море»
Діти розміщують свої кораблики
на панно відповідно до рівня досягнень на уроці.
Немає коментарів:
Дописати коментар